Yarışma Hakkında

İçeriğimizi paylaşabilirsiniz.
Pin It

-Yarışmaya katılmaya hak kazanan katılımcıların ezber süreçlerini takip etmek ve onları hadîs usûlü ile şerhleri açısından bilgilendirmek için ayda bir olmak üzere aylık şerh dersi desteği verilecektir. Bu nedenle yarışmaya başvurmak isteyenlerin ayda bir gerçekleştirilecek aylık şerh dersi desteğini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
-Aylık şerh ders tarihleri ve merkezler daha sonra web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.
-Kayıtlar sona erdikten sonra, katılımcılara Ekim ayında ilk etapta ezberlemeleri gereken 15 hadîs-i şerîf pdf formatında gönderilecektir.
-Katılımcıların aylık şerh derslerine ulaşım masrafları kendilerine aittir. Konaklama ve ikramlar Düzenleme ve yürütme kurulu tarafından karşılanacaktır.
-Kasım ayında gerçekleştirilecek ilk kampa kadar 15 hadîs-i şerîfi ezberleyen katılımcılar ön elemeyi geçmiş sayılacak ve kendilerine ezberleyecekleri Hadis-i Şeriflerin dökümanı verilecektir.
-Yıl içerisinde yapılacak toplam yedi kampın sonunda 157 hadîs-i şerifi ezberlemiş olan katılımcılar, Temmuz ayında yapılacak olan değerlendirmeye katılma hakkını elde edecektir.
-Değerlendirme mekânı, tarihi ve saati ile ilgili detaylar daha sonra web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda ilan edilecektir.

riyazussalihinyarismalari profile pic

(@riyazussalihinyarismalari)

Biz, Kur’ân-ı Kerîm’i hadîs-i şerifler rehberliğinde anlamayı ve yaşamayı hedefleyen, bu sebeple Hüdâyî Vakfı Kız Kur’an Kursları arasında yapılan Hadîs-i Şerîf Ezberleme yarışmalarını “Riy’azu’s-Sâlihîn Ezberleme Yarışması” formatında yaygınlaştırmaya gayret eden bir topluluğuz.