Uluslararası Hadis Yarışması

İçeriğimizi paylaşabilirsiniz.
Pin It

 

 

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan Uluslararası Hadis Yarışması, bünyesinde yabancı uyruklu talebesi olan eğitim kurumları arasında gerçekleşen Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı’na bağlı bir organizasyondur. Uluslararası Kardeşlik Programı’nın bir parçası olan bu yarışmaya her ülkeden bir talebe kendi ülkesini temsilen “ 99 Hadisten seçme 75 hadis-i şerifin Arapçasını, sahabi râvisini ve kaynağını ezberleyerek katılır.

Bulunduğumuz yıla kadar “Aziz Mahmûd Hüdâyi Kız Kur’an Kursu”(Orta Asya ülkeleri, Çin,Patani), “Fasl-ı Bahar Kız Kur’an Kursu” (Afrika ülkeleri, Filipinler,Pakistan), Mehmed Akif Ersoy Kız Kur’an Kursu ( Moğolistan), Bursa Hacı Hasan Hüsnü Kestelli Kız Kur’an Kursu ( Balkan ülkeleri), Şebnem Medresesi (Azerbaycan) gibi kurumlarla işbirliği yaparak yapılan yarışma, bünyesinde yabancı öğrenci bulunduran kurumların işbirliğine açıktır.

Aşağıdaki linkte konuyla ilgili Genç Dergisi’nde bulunan röportaja ulaşılabilir.

Peygamberimize muhabbetimiz arttı başlıklı röportaj

 

 

 

riyazussalihinyarismalari profile pic

(@riyazussalihinyarismalari)

Biz, Kur’ân-ı Kerîm’i hadîs-i şerifler rehberliğinde anlamayı ve yaşamayı hedefleyen, bu sebeple Hüdâyî Vakfı Kız Kur’an Kursları arasında yapılan Hadîs-i Şerîf Ezberleme yarışmalarını “Riy’azu’s-Sâlihîn Ezberleme Yarışması” formatında yaygınlaştırmaya gayret eden bir topluluğuz.